^ Back to Top
آخرين ارسال های گفتمان دینی

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: فراماسونری چیست؟ فراماسون‌‌شناسی

 1. #1
  گفتمانی حرفه ای
  تاریخ عضویت
  Jan 2010
  محل سکونت
  خیـــلی دور،خیـــلی نزدیکـــــ
  نوشته ها
  4,991
  سپاس
  5,195
  سپاس شده 10,494 در 3,112 پست

  پیش فرض پاسخ : فراماسونری چیست؟ فراماسون‌‌شناسی

  فراماسونری، دین نوین جهانی
  در سال های اخیر روز به روز شاهد شدت یافتن تولید آثاری با مضمون فراماسونری و جوامع مخفی بوده ایم.
  و حتی در برخی از این آثار با قرار دادن این جوامع در هسته داستان، بگونه ای به آن پرداخته اند که گویی تولید کنندگان این آثار ضد نظم نوین جهانی و در حال افشا سازی آن ها هستند.
  دو اثر شاخصی که انگیزه بنده برای تحقیق در این زمینه شد محتوای دو بازی "کیش اساسین"[1] و "معبر"[2] بود، اما بعد از کمی تحقیق در یافتم، این دو تنها نمونه ای از این آثار هستند و رسانه های غربی و حتی برخی افراد به ظاهر ضد نظم نوین، که در غرب رهبری جنبش های مردمی را به دست گرفته اند، طبق یک نقشه و طرح در حال فعالیت هستند.
  این مقاله در دو بخش تنظیم شده است، در بخش اول به بررسی فلسفه تشکیل آمریکا و "نظم نوین جهانی"[3] خواهم پرداخت و در بخش دوم عقاید جامعه تئوصوفی[4] و "جنبش عصر جدید"[5] بررسی و طرح آن ها برای برپایی نظم نوین جهانی در عصر برج دلو[6] که امروزه توسط صاحبان قدرت در حال اجراست بیان می شود.

  مطمئنا اگر این مقاله به دقت خوانده شود به راحتی خواهید توانست هدف اصلی و پنهان بسیاری از محصولات فرهنگی امروز غرب را دریابید و به دیگران توضیح دهید.
  -------------------------------------------------------------------------
  [1] Assassin’s Creed
  [1] The Conduit
  [1] New World Order
  [1] Theosophy
  [1] New Age movement
  [1] Age of Aquarius
  ویرایش توسط ミانتظارミ : 03-11-2013 در ساعت 03:20 PM

  2 سپاس توسط:

  Comet1986 (05-05-2013), haana_m (04-26-2013)


 2. #2
  گفتمانی حرفه ای
  تاریخ عضویت
  Jan 2010
  محل سکونت
  خیـــلی دور،خیـــلی نزدیکـــــ
  نوشته ها
  4,991
  سپاس
  5,195
  سپاس شده 10,494 در 3,112 پست

  پیش فرض پاسخ : فراماسونری چیست؟ فراماسون‌‌شناسی

  بخش اول : آتلانتیس اتوپیای نهان پیشگان باستان و امروز

  نظم نوین جهانی چیست؟

  حتما همه شما با نظم نوین جهانی آشنا هستید، گروهی از صاحبان قدرت اقتصادی، نظامی، سیاسی و رسانه ای سالهاست تحت پوشش جوامع مخفی مانند فراماسونری، ایلومناتی و … برای ایجاد یک نظام جدید و جهان تک حکومتی برنامه ریزی و تلاش کرده و می کنند. اما آرزوی برپایی نظم نوین جهانی قدمتی بسیار بیشتر از تشکیل این جوامع مخفی دارد. برای این که متوجه سخن بنده شوید به این بخش از سخنرانی جورج بوش در سخنرانی افتتحایه ریاست جمهوری اش در سال ۲۰۰۵
  توجه کنید:

  «هنگامی که بنیانگذاران کشور ما، نظم نوین اعصار را اعلان کردند، بر اساس یک آرزوی باستانی عمل کردند که بایستی محقق شود.»

  این آرزو که هزاران سال است نزد نهان پیشه گان حفظ شده، برپایی مجدد امپراطوری آتلانتیس، حکومت فیلسوفان برگزیده است که از آن با عنوان "کار بزرگ"[1] یاد می کنند.

  «دموکراسی جهانی، آرزوی سری فلاسفه بزرگ باستان بوده است. آن ها هزاران سال پیش از کلومبوس از وجود نیمکره غربی ما آگاه بوده اند و آن را به عنوان مکان امپراطوری فیلسوفان انتخاب کردند. … طرح هوشمندانه مردم باستان تا به امروز باقی مانده است و اجرای آن ادامه خواهد داشت تا "کار بزرگ" محقق شود.»

  منلی پی هال[2] – "تقدیر سری آمریکا"[3]

  منلی پی هال فیلسوف-ماسون درجه ۳۳ و بگفته آن ها بزرگترین فیلسوف ماسونری، در جایی دیگر می گوید:
  «آتلانتیس جدید ترسیم حکومتی ایده آل در زمین است و روزی را پیشگویی می کند که از میان بشر سازمانی گسترده از فیلسوفان برگزیده برخواهد خواست. انجمنی متشکل از افراد روشنی یافته که هم پیمان شده اند تا بدنبال کشف قوانین زندگی و اسرار گیتی بگردند. … عصر حدود و مرزها به پایان رسیده است و ما در حال نزدیک شدن به عصری باشکوه هستیم که در آن دیگر ملیت ها وجود نخواهد داشت، مرزهای نژادی و طبقاتی حذف می شوند و تمام زمین تحت فرمان یک نظام، یک حکومت و یک مجموعه اجرایی قرار می گیرد.»
  در مورد این عصر باشکوه در بخش دوم توضیح خواهم داد اما قبل از آن باید مفهوم آتلانتیس را که برای نهان پیشگان و مکاتب اسرار آمیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است، شناسایی کنیم.

  ------------------------------------------------------------------
  [1] Great Work
  ]2[ Manly P. Hall
  [3] The Secret Destiny of America
  ویرایش توسط Comet1986 : 06-06-2013 در ساعت 07:35 PM دلیل: حذف لینک های متن

 3. #3
  گفتمانی حرفه ای
  تاریخ عضویت
  Jan 2010
  محل سکونت
  خیـــلی دور،خیـــلی نزدیکـــــ
  نوشته ها
  4,991
  سپاس
  5,195
  سپاس شده 10,494 در 3,112 پست

  پیش فرض پاسخ : فراماسونری چیست؟ فراماسون‌‌شناسی


  آتلانتیس: اتوپیای نهان پیشگان

  قدیمیترین نوشته موجود درباره آتلانتیس متعلق به افلاطون[1] فیلسوف یونان باستان است. در ۲۵۰۰ سال پیش افلاطون رساله ای با نام کریتیاس[2] نوشت و در آن داستان سفر شاعر و قانون گذار یونان باستان "سالون" [3]را بازگو می کند. سالون برای کسب دانش و معرفت به مصر سفر می کند و در آنجا با یک روحانی مصری ملاقات می کند که برای او امپراطوری باشکوه آتلانتیس را توصیف می کند.

  منلی پی هال در این رابطه می نویسد:
  «در توصیف افلاطون از آتلانتیس، اتحادیه ای از ۱۰ فرمانروای کریم بر ملل پایین تر حکمرانی می کردند و با هم عهد بسته بودند تا از قانون الهی امپراطوری پاینده خود پیروی کنند. آن (آتلانتیس) دموکراسی فیلسوفان بود که در آن هر کسی حق داشت از طریق خود تأدیبی و خود شکوفایی به مقام حکیمی برسد. از داستان اینطور برداشت می شود که آن ۱۰ فرمانروای کریم، فیلسوف بوده اند.»

  منلی پی هال – تقدیر سری آمریکا

  بر اساس داستان ها ساکنین آتلانتیس دارای تمدن بسیار پیشرفته بودند، در فراوانی نعمت و شادمانی زندگی می کردند، هر کاری را به سرعت انجام می دادند، در یک لحظه از جایی به جایی دیگر سفر می کردند، دارای دانش و حکمت بودند و با سفر به نقاط مختلف جهان آن را به انسان ها منتقل می کردند و در هرجا وارد می شدند تمدن ایجاد می کردند و بناها و معابد بزرگ می ساختند. اما بعد از یک دوره طلایی دست به فساد زدند و به همین خاطر بوسیله یک طوفان بزرگ در آب غرق و نابود شدند.

  ایگناتیوس دانللی[4] در کتابش با نام "آتلانتیس، جهان پیش از طوفان"[5] می نویسد:
  «داستان طوفان نوح به روشنی اشاره به ویرانی آتلانتیس است و با بسیاری از خصوصیات آتلانتیسِ توصیف شده توسط افلاطون مطابقت دارد. مردمی که در آنجا از بین رفته اند در سرور، شادمانی و به نوعی در معصومیت زندگی می کردند. آن ها بسیار قدرتمند شدند، اما دست به تباه کاری زدند و بوسیله آب نابود شدند.»
  حتما متوجه شباهت این داستان با داستان حضرت آدم و حوا در باغ عدن شده اید، کمی جلوتر خواهید دید که نهان پیشگان با همین دید به آتلانتیس نگاه می کنند. آتلانتیس و برپایی مجدد آن از زمان باستان مورد توجه نهان پیشگان بوده و داستان ها و اساطیر زیادی بر اساس آن ساخته اند.

  ایگناتیوس دانللی با بررسی افسانه آتلانتیس و فرهنگ های باستانی نتیجه می گیرد که المپیوس[6]، هسپرادیس[7]، اسگارد[8]، الیشان [9]باغ عدن و سرزمین های بهشت گونه دیگر، همان آتلانتیس در فرهنگ های یونان، فنیقیه، اسکاندیناوی و … است و ۱۲ خدای یونان و روم باستان، زئوس[10] (ژوپیتر[11])، هرا [12](جونو[13])، پوزئیدون[14] (نبتون[15])، دمتر[16] (سیریس[17])، آپولو[18]، آرتمیس[19] (دایانا[20])، هفائستوس [21](والکان[22])، پالاس آتنا[23] (مینروا[24])، آرس [25](مارس[26])، آفرودیته[27] (ونوس[28])، هرمس[29] (مرکوری[30]) و هستیا[31] (وستا[32])، شخصیت های ساخته شده بر اساس پادشاهان، ملکه ها یا قهرمانان آتلانتیس بوده اند.
  چنانچه هر یک از مکتاب اسرار آمیز را بررسی کنیم، ریشه تمام آن ها را در آتلانتیس می یابیم. به عنوان نمونه، دکترین اصلی این مکاتب هرمتیک[33] است و بر اساس عقاید آن ها خنون[34] اولین پادشاه آتلانتیس، اولین تعلیم دهنده مکاتب اسرار آمیز است که در یونان باستان هرمس، در روم باستان مرکوری و در مصر باستان ست [35]نامیده می شود. البته خنون یا ادریس (ع) پدربزرگ حضرت نوح (ع) اینگونه نبوده است، اما نهان پیشگان شخصیت او را تحریف کرده و به صورت دلخواه خود درآوردند.

  برای اینکه دریابیم منظور از مکاتب اسرار آمیز، حکمت و عرفان مورد نظر آن ها چیست، بهتر است تعریفی از آن داشته باشیم:

  آلبرت مکی[36]، ماسون درجه ۳۳ در دایره المعارف فراماسونری[37] خود اینگونه توضیح می دهد:
  «هر یک از خدایان مشرکان (علاوه بر نوع عمومی و آشکار) یک آیین پرستش مخصوص به خود داشتند که هیچکس از آن اطلاع نداشت مگر کسانی که از آیین های آزمایشی که آن را "آیین ورودی"[38] می نامیدند عبور کرده باشد، آن آیین سری پرستش، مکتب اسرار آمیز نامیده شد.»

  همچنین منلی پی هال در کتاب "معارف باستانی از پیروان خود چه می خواهد" می نویسد:
  «در گذشته های دور خدایان با انسان ها همراه شدند و از میان آن ها عاقل ترین و راست ترین را برگزیدند و کلید معارف خود که دانش خیر و شر بود را در دستان این فرزندان هدف و روشنی یافته باقی گذاشتند. این روشنی یافتگان بنیانگذار چیزی شدند که ما آن را با عنوان مکاتب اسرار آمیز می شناسیم.»

  البته می دانید که منظور منلی پی هال از خدایان، شیطان است و اشاره او به داستان حضرت آدم و حوا در باغ عدن و فریب آن ها توسط شیطان است. طبق اعتقاد آن ها شیطان با دادن سیب، به آن دو دانش و حکمت عطا کرده و آن ها را از بند جهل رهایی بخشیده است.


  [1] Plato

  [2] Critias

  [3] Salon

  [4] Ignatius Donnelly

  [5] Atlantis, the Antediluvian World

  [6] the Olympos

  [7] the Gardens of the Hesperides

  [8] the Asgard

  [9] the Elysian Fields

  [10] Zeus

  [11] Jupiter

  [12] Hera

  [13] Juno

  [14] Poseidon

  [15] Neptune

  [16] Demeter

  [17] Ceres

  [18] Apollo

  [19] Artemis

  [20] Diana

  [21] Hephæstos

  [22] Vulcan

  [23] Pallas Athena

  [24] Minerva

  [25] Ares

  [26] Mars

  [27] Aphrodite

  [28] Venus

  [29] Hermes

  [30] Mercury

  [31] Hestia

  [32] Vesta

  [33] Hermetic

  [34] Encoh

  [35] Seth

  [36] Albert Mackey

  [37] Encyclopedia of Freemasonry

  [38] Initiation
  ویرایش توسط Comet1986 : 06-06-2013 در ساعت 07:34 PM دلیل: حذف لیک های متن

 4. #4
  گفتمانی حرفه ای
  تاریخ عضویت
  Jan 2010
  محل سکونت
  خیـــلی دور،خیـــلی نزدیکـــــ
  نوشته ها
  4,991
  سپاس
  5,195
  سپاس شده 10,494 در 3,112 پست

  پیش فرض پاسخ : فراماسونری چیست؟ فراماسون‌‌شناسی

  ۲ داستان دیگر مشابه آتلانتیس نیز قابل ذکر است که بسیار بر نهان پیشگان تاثیر گذار بوده است.

  وریل-یا
  [1]
  داستان تمدن وریل-‌یا و ابزار قدرتمند آن ها نیز بر جوامع نهان پیشه بسیار تاثیر گذار بوده است. بولور لیتون[2] در سال ۱۸۷۱ کتابی با نام "نژاد آینده"[3] (که بعدا با عنوان "وریل- نیروی نژاد آینده"[4] به چاپ رسید) نوشت و در آن داستان جهانگردی ثروتمند را بازگو می کند که در حین سفرش تصادفا به تمدنی از موجودات فرشته گون در زیر زمین برمی خورد. این موجودات خود را وریل-یا می نامیدند و از بازماندگان نژاد تمدن پیش از طوفان بودند که در شبکه ای از تونل های زیر زمینی سکونت می کردند. تمدن اتوپیایی آن ها از تمام تمدن های روز زمین بسیار پیشرفته تر بود و آن ها دارای توانای روحی بالا و تله پاتی بودند. وریل-یا از تکنولوژی خاصی برای حفاظت از خود استفاده می کردند که در همه چیز نفوذ می کرد و آن را "وریل"[5] می نامیدند. منبعی از انرژی که صاحب آن با انجام تمرینات تمرکزی و کنترل اراده به سطحی می رسیدکه قدرت آن را در اختیار خود می گرفت و با آن قدرت می توانست هر چیز یا موجودی را شفا دهد یا تغییر دهد و یا نابود کند. مثلا چند بچه از وریل-یا توانستند با عصای قدرت یافته توسط نیروی وریل ۲۲ میلیون انسان وحشی را نابود کنند، وریل-یا روبوت هایی را به خدمت خود گرفته بودند و می توانستند با بال هایی که از وریل نیرو گرفته بود پرواز کنند. قهرمان داستان بر اساس شواهد زبان شناسی پی می برد که وریل-یا از بازماندگان نژاد آریا هستند.
  ساکنین وریل-یا با مشکل کمبود فضا مواجه شده بودند و تصمیم داشتند به سطح زمین بیایند و در صورت لزوم انسان ها را نیز نابود کنند.

  البته نیروی وریل از زمان باستان میان نهان پیشگان از جمله ماسون ها با اسامی گوناگون شناخته می شده است و لیتون که خود یک رز-صلیبی بود تنها آن را با توجه به شرایط زمانی بازگویی کرد.
  « در طبیعت نیرویی بسیار قوی وجود دارد که اگر کسی آن را بدست بیاورد و بداند چگونه باید از آن استفاده کرد می تواند انقلابی برپا کند و چهره زمین را دگرگون کند.»
  آلبرت پایک[6] ، ماسون درجه ۳۳

  اما همه به دید یک داستان تخیلی به این رمان نگاه نمی کردند و آن را حقیقت می پنداشتند.
  "جامعه مخفی وریل"[7] یا لژ لومینوس[8] بر اساس همین رمان در آلمان (پیش از به قدرت رسیدن نازی ها) تشکیل شد که یکی از اعضای این لژ آدولف هیتلر بود. هدف این انجمن جتسجوی ریشه نژاد آریا و انجام تمرینات تمرکزی برای دستیابی به نیروی وریل بود. حتی هیتلر هیئتی را برای این کار به تبت فرستادند. بعدها برخی ادعا کردند که هیتلر توانسته بود به نیروی وریل دست پیدا کند و قدرت تلقین غیر عادی ای پیدا کرده بود و یا این که آن ها توانسته بودند با نیروی وریل یک بشقاب پرنده بسازند.
  یکی دیگر از کسانی که مجذوب رمان لیتون شد، موسس جامعه تئو صوفی[9]، هلنا بلاواتسکی[10] بود و با تاثیر از آن، کتابی با عنوان "تعالیم سری"[11] نوشت که در آن با معرفی ۷ نژاد اصلی بیان کرد: نژادی که هزاران سال پیش، طی قرن ها تکامل، بسیار پیشرفته و به نژاد برتر تبدیل شد و تمدن آتلانتیس را برپا کرد، نژاد آریا بوده است. و ما نیز می توانیم مانند آن ها تکامل پیدا کنیم و به انسان های خداگونه (یا خود خدا) تبدیل شویم.

  این تفکر بلاواتسکی مورد پذیرش نازی ها قرار گرفت و یکی از اصول فکری آن ها در راه اندازی جنگ دوم جهانی شد. همچنین فرضیه "زمین میان تهی"[12] و آگارتا [13]نیز بر اساس این داستان مطرح شده است.


  [1] Vril-ya

  [2] Edward Bulwer-Lytton

  [3] The Coming Race

  [4] Vril: The Power of the Coming Race

  [5] Vril

  [6] Albert Pike

  [7] Vril Society

  [8] the Luminous Lodge

  [9] Theosophy

  [10] Helena Petrovna Blavatsky

  [11] The Secret Doctrine

  [12] Hollow Earth

  [13] Agartha
  ویرایش توسط Comet1986 : 06-06-2013 در ساعت 07:35 PM دلیل: حذف لینک های متن

 5. #5
  گفتمانی حرفه ای
  تاریخ عضویت
  Jan 2010
  محل سکونت
  خیـــلی دور،خیـــلی نزدیکـــــ
  نوشته ها
  4,991
  سپاس
  5,195
  سپاس شده 10,494 در 3,112 پست

  پیش فرض پاسخ : فراماسونری چیست؟ فراماسون‌‌شناسی

  زکریا سچین[1] و آنوناکی[2]

  در سال ۱۹۷۶ زکریا سچین یک یهودی روسی با ادعای توانایی ترجمه الواح سومری کتابی با نام "سیاره ۱۲ ام" [3]نوشت.
  او در این کتاب بیان می کند که میلیون ها سال پیش، نژادی بسیار پیشرفته به نام آنوناکی از سیاره نیبیرو بدنبال منابع طبیعی به زمین آمدند و برای سهولت در انجام کارها با دستکاری ژنتیکی در گونه انسان های اولیه، گونه انسان های هوشمند امروزی را به وجود آوردند.
  آن ها با وسایل نقلیه هوایی به نقاط مختلف جهان رفته و تمدن ها و بناهای بسیار پیشرفته ای ساختند، اما با پیش آمد حوادثی ویرانگر به نیبیرو بازگشتند. و شاید در آینده برای برپایی مجدد حکومتشان به زمین باز گردند.

  البته با بررسی هایی که روی نظریات و شواهد سچین انجام شد معلوم شد او این نظریات را با ترجمه الواح سومری بدست نیاورده بلکه آن ها را جعل کرده است. با این وجود داستان زکریا سچین هنوز مورد استناد و تبلیغ بسیاری از طرفداران جنبش عصر جدید قرار می گیرد.

  حال که با افسانه های آتلانتیس و تاثیر آن بر جوامع نهان پیشه از زمان باستان تا کنون آشنا شدید، به ارتباط آتلانتیس و نظم نوین جهانی باز می گردیم.


  [1] Zecharia Sitchin

  [2] Anunnaki

  [3] The 12th Planet
  ویرایش توسط Comet1986 : 06-06-2013 در ساعت 07:35 PM دلیل: حذف لینک های متن

 6. #6
  گفتمانی حرفه ای
  تاریخ عضویت
  Jan 2010
  محل سکونت
  خیـــلی دور،خیـــلی نزدیکـــــ
  نوشته ها
  4,991
  سپاس
  5,195
  سپاس شده 10,494 در 3,112 پست

  پیش فرض پاسخ : فراماسونری چیست؟ فراماسون‌‌شناسی

  فرانسیس بیکن و نظم نوین جهانی

  سال ها پس از آتلانتیسِ افلاطون، فرانسیس بیکنِ رز-صلیبی، کتاب "آتلانتیس جدید"[1] (که یک سال پس از مرگش منتشر شد) را نوشت.

  بیکن معتقد بود قاره آمریکا مکان واقعی آتلانتیس بوده است و انسان باید برای رهایی از رنج رانده شدن از باغ عدن از طریق کسب دانش، خود بهشت را روی زمین بسازد، کاری که او آن را "کار شش روزه" می نامید. نگاه او به دانش، رسیدن به حقیقت نبود و عقیده داشت: "دانش، قدرت است". او همچنین خود را "منادی عصر جدید"[2] می نامید.

  «آتلانتیس کبیر (که شما آن را آمریکا می خوانید) که شما تنها خاطره ای از آن دارید و یا اصلا هیچ نمی دانید، اما ما دانش بسیاری از آن داریم.» فرانسیس بیکن – آتلانتیس جدید
  بیکن تشکیل آمریکا را بهترین موقعیت برای تحقق آرزویش شناخت و از همان آغاز تشکیل، آن را رهبری کرد.
  «طرح انگلیس ها [اعزام هئیت از کشور های مختلف برای بهره برداری] تحت هدایت فرانسیس بیکن انجام شد و نبوغ او بود که باعث هدفمند شدن اقدامات شد. بیکن دریافت که این سرزمین محیط مناسبی برای تحقق آرزوی بزرگش، تشکیل امپراطوری فیلسوفان است.»

  حتما می دانید که از کارهای اصلی نهان پیشگان ارتباط با موجودات ماورایی است و در این مورد الهام بخش بیکن در کارهایش پالاس آتنا و آپولو، دو خدای یونان باستان بوده است. با توجه به زمینه سازی فکری فرانسیس بیکن برای تشکیل آمریکا و همچنین طراحی و رهبری اقدامات جهت اجرای آن، می توان او را بنیانگذار اصلی و حقیقی آمریکا دانست.


  [1] The New Atlantis

  [2] Herald of the New Age
  ویرایش توسط Comet1986 : 06-06-2013 در ساعت 07:36 PM دلیل: حذف لینک های متن

 7. #7
  گفتمانی حرفه ای
  تاریخ عضویت
  Jan 2010
  محل سکونت
  خیـــلی دور،خیـــلی نزدیکـــــ
  نوشته ها
  4,991
  سپاس
  5,195
  سپاس شده 10,494 در 3,112 پست

  پیش فرض پاسخ : فراماسونری چیست؟ فراماسون‌‌شناسی

  بخش دوم : تئوصوفی، جنبش عصر جدید و نظم نوین جهانی

  امروزه افکار و برنامه ریزی رهبران تئوصوفی نقشه ی راه نظم نوین جهانی است و چیزی که هم اکنون به صورت گسترده و از طرق مختلف، حتی در پوشش مبارزه با نظم نوین جهانی ترویج می شود، عقاید "تئوصوفی"[1] و "جنبش عصر جدید"[2] است.

  به طور خلاصه عقاید تئوصوفی و جنبش عصر جدید به قرار زیر است:

  ستاره شناسی، طالع بینی و اعتقاد به دوری بودن تاریخ در ارتباط با صورت های فلکی زودیاک، ارتباط با موجودات ماروائی (ارواح و اجنه) برای کسب دانش (مکاتب اسرارآمیز)، اعتقاد به توانایی انسان در رسیدن به مقام خدایی، نهان پیشگی، اعتقاد به برپایی جهان تک حکومتی در آستانه عصر برج دلو

  تئوصوفی، جنبش عصر جدید و فراماسونری سازمان هایی در هم تنیده هستند و عقایدی که در زیر توضیح داده خواهد شد از تعالیم اصلی هر سه این گروه هاست. به طور مثال بسیاری از ماسون ها مانند فیلسوف-ماسون درجه ۳۳، منلی پی هال عضو جامعه تئوصوفی بوده و هستند و حتی در دوره ای ریاست جامعه تئوصوفی در دست "آنی بیسانت"[3] مارکسیست، ماسون و موسس جامعه بین المللی "کمک ماسونری"[4] بوده است. آنی بیسانت همچنین با برپایی لژ های ماسونری در سرار جهان به جامعه تئوصوفی خدمات بزرگی انجام داده است.


  [1] Theosophy

  [2] New Age movement

  [3] Annie Besant

  [4] co-Freemasonry

 8. #8
  گفتمانی حرفه ای
  تاریخ عضویت
  Jan 2010
  محل سکونت
  خیـــلی دور،خیـــلی نزدیکـــــ
  نوشته ها
  4,991
  سپاس
  5,195
  سپاس شده 10,494 در 3,112 پست

  پیش فرض پاسخ : فراماسونری چیست؟ فراماسون‌‌شناسی

  هلنا پترونا بلاواتسکی[1] و جامعه تئوصوفی[2]

  بدرستی می توان بنیانگذار جنبش عصر جدید را موسس جامعه تئوصوفی، هلنا پرونا بلاواتسکی دانست.
  بلاواتسکی متولد ۱۸۳۱ از همان آغازین دوران زندگی اش بسیار به موضوعات ماورائی و اسرار آمیز علاقه داشت، لذا در ۱۷ سالگی سفر ۱۰ساله ای را به نقاط مختلف جهان (آمریکا جنوبی، مصر، کانادا، فرانسه، یونان، مکزیک، تبت، هند، آلمان و انگلیس) جهت مطالعه سنت های مذهبی آن ها آغاز کرد و با راهنمایی موجودات ماورائی که او در این سفر با آن ها ارتباط برقرار کرده بود، با کوله باری از تعالیم اسرارآمیز به نیویورک رفت تا درسال ۱۸۷۵ سازمانی با نام جامعه تئوصوفی تاسیس کند.
  افکار و نظریات او که از طریق کتاب ها و مجله اش با نام "مجله لوسیفر"انتشار یافت، اصول و عقاید جنبش عصر جدید را شکل داد. با گذشت زمان، روز به روز بر شدت محبوبیت جامعه او افزوده شد و چهره های شاخص از سرار جهان به آن پیوستند که در بین آن ها اسامی کسانی چون: توماس ادیسون، الویس پریسلی، ماهاتما گاندی، آرتور کانن دویل و جیمز جویس دیده می شود.


  [1]Helena Petrovna Blavatsky
  [2]Theosophical Society

 9. #9
  گفتمانی حرفه ای
  تاریخ عضویت
  Jan 2010
  محل سکونت
  خیـــلی دور،خیـــلی نزدیکـــــ
  نوشته ها
  4,991
  سپاس
  5,195
  سپاس شده 10,494 در 3,112 پست

  پیش فرض پاسخ : فراماسونری چیست؟ فراماسون‌‌شناسی

  عقاید بلاواتسکی و به طبع آن جنبش عصر جدید

  چنانچه در حین مطالعه، این عقاید به نظر شما آشنا آمد تعجب نکنید زیرا امروزه این عقاید به صورت گسترده از طریق رسانه ها و سیستم های آموزشی جهان در حال تعلیم است.

  اعتقاد به زودیاک، دوری بودن تاریخ و ظهور معلم جهانی در هر برج از زودیاک

  بلاواتسکی معتقد بود تاریخ پایان ندارد بلکه به صورت دوری است و هر دور در ارتباط با یکی از صورت های فلکی (برج) زودیاک[1] است و معلم جهانی مختص به خود را دارد.
  « تئوصوفیست ها در هر رتبه ای – که برخی از آن ها معنای پنهان آواتار ها[2]، ماشیح ها، سوشیانس ها و عیسی های مورد انتظار جهانیان را دریافته اند – می دانند که پایان جهان وجود ندارد، بلکه این اعصار هستند که تکمیل می شوند، یعنی پایان یک دور که هم اکنون به سرعت نزدیک می شود. … مانند دوره ی مسیحا … کسی که با برج حوت مرتبط بود … این یک دوره است، تاریخ است و خیلی طولانی نیست اما بسیار نهانی است، ۲۱۵۵ سال خورشیدی طول می کشد … در ۲۴۱۰ و ۲۵۵ سال پیش از میلاد مسیح نیز رخ داد، همان زمانی که نقطه اعتدالین وارد نشان [زودیاک] قوچ شد و سپس به حوت وارد شد. و در آینده ای نزدیک وارد نشان دلو می شود، آن هنگام خصوصیات روحی بشریت شروع به تغییر بزرگی می کند و ما باید کارهای روحی زیادی انجام دهیم.» هلنا بلاواتسکی – لوسیفر: نشریه تئوصوفی[3]به اعتقاد بلاواتسکی حضرت مسیح (ع) تنها نماینده ی "عصر برج حوت"[4] و تعلیم یافته مکاتب اسرار آمیز از طریق استادان و معلمان بوده است و با ورود به "عصر برج دلو"[5] اتوپیای نظام واحد جهانی به همراه "معلم جهانی"[6] مختص آن عصر ظهور خواهد کرد. بلاواتسکی همچنین در کتاب "آیزیس فاش شد" [7]شرح می دهد که داستان حضرت عیسی (ع) در سنت های باستانی مختلف جهان وجود داشته است و همه آن ها نماد "خدای خورشید"[8] بوده اند. بلاواتسکی در کتاب "کلید تئوصوفی"[9] اهداف اصلی جامعه خود را چنین بیان می کند:· تشکیل انجمن برادری جهانی بدون تفاوت در نژاد، رنگ و کیش · ترویج مطالعه ادیان مختلف جهان · تحقیق در مورد اسرار نهان طبیعت

  جا به جا کردن شیطان با خداوند، خوب دانستن شیطان و شر دانستن خدا

  «این درست است اگر ما شیطان، مار کتاب پیدایش[10] را به عنوان خالق اصلی، ولی نعمت و پدر معنویت انسان در نظر بگیریم. زیرا او "پناهگاه نور"، لوسیفر تابان و روشنی بخش است. کسی که چشمان آدم و به قول معروف مخلوق یهو [11]را باز کرد. و او اولین کسی بود که نجوا کرد: "هنگامی که از آن سیب بخوری، مانند خدا خواهی شد و خیر و شر را تشخیص خواهی داد". این عمل او را تنها می توان نوری از جانب یک منجی دانست. و با این کار او با یهو، روح متقلب، دشمنی ورزید. اما او در حقیقت نهان همچنان محبوب ترین پیامبر(فرشته) باقی مانده است.» هلنا بلاواتسکی – تعالیم سری[12] «لقب شیطان به راستی متعلق به اولین و خشن ترین دشمن تمام خدایان دیگر، یهو است… نه به ماری که تنها از سر همدردی و حکمت سخن گفت. … امروز اثبات شده است که شیطان، اژدهای قرمز سوزان، رب تابان، لوسیفر یا حامل نور در درون ماست، در ذهن ماست، وسوسه گر ماست، منجی ماست، رهایی بخش هوش ما از حیوانیت خالص است.»


  [1] Zodiac

  [2] Avatar: در اساطیر هندو به معنای تناسخ زمینی خدا

  [3] Lucifer: A Theosophical Magazine

  [4] Age of Pisces

  [5] Age of Aquarius

  [6] World Teacher

  [7] Isis Unveiled

  [8] Sun God

  [9] The Key to Theosophy

  [10] Genesis

  [11] Jehovah: نام خداوند در انجیل


  [12] The Secret Doctrine

 10. #10
  گفتمانی حرفه ای
  تاریخ عضویت
  Jan 2010
  محل سکونت
  خیـــلی دور،خیـــلی نزدیکـــــ
  نوشته ها
  4,991
  سپاس
  5,195
  سپاس شده 10,494 در 3,112 پست

  پیش فرض پاسخ : فراماسونری چیست؟ فراماسون‌‌شناسی

  دیوید اسپنگلر[1] یکی از رهبران جنبش عصر جدید می گوید:« نور حقیقی لوسیفر از راه اندوه، تاریکی و عدم پذیرش، قابل مشاهده نیست. نور حقیقی این موجود عظیم تنها هنگامی قابل مشاهده است که چشمان خود شخص بتواند نور مسیح، نور خورشید درون خود را ببیند. لوسیفر در درون همه ماست تا ما را به تمامیت رهنمون کند. در حالی که ما به سمت عصر جدید که عصر تمامیت است حرکت می کنیم هر یک از ما به نقطه ای خواهد رسید که من آن را ورود به مکتب لوسیفر می نامم. مسیر ویژه ای که هر کسی باید از آن عبور کند تا به وجود نور درونش و به کامل و تمام بودن خود پی ببرد. لوسیفر می آید تا آخرین هدیه اش، تمامیت را به ما ببخشد، اگر ما آن را بپذیریم آنگاه او آزاد خواهد بود و ما نیز آزاد می شویم. این ورود به متکب لوسیفر است. این نقطه ایست که بسیاری هم اکنون و در آینده با آن روبرو خواهند شد. زیرا این آیین ورود به عصر جدید است. آیینی برای عبور از گذشته و ورود به شرایطی جدید است.» دیوید اسپنگلر – تفکری بر مسیح[2]

  ارتباط با موجودات ماورایی، اجنه و ارواح برای کسب دانش (مکاتب اسرارآمیز) به اصطلاح "انتقال از ارواح"
  [3]  در تئوصوفی، جنبش عصر جدید و فراماسونری به وجود گروهی از مردان و زنان بسیار تکامل یافته اعتقاد دارند و آن ها را سران حکمت ( سلسله سران روحانی یا سران عروج کرده) می نامند و ادعا می کنند بودا، کریشنا، عیسی (ع) و حضرت محمد (ص) از سران حکمت بوده اند و موجودی به نام "مایتریا" [4]از تمام آن ها برتر و رهبر آن هاست که خود او تحت فرمان "سانات کومرا"[5] قرار دارد. تئوصوفیست طرفدار عصر جدید، دن رود یار[6] توضیح می دهد که سانات کومرا طبق تعالیم نهان پیشگان، همان شیطان است:«شیطان تغییر یافته لغت سانات کومرا است و در فلسفه نهان پیشگان هند، موجودی شبیه به پریمیسیوس[7] است که به انسان آتش خودآگاهی، استقلال و فردیت بخشید.»
  دن رودیار – جادوی آهنگ و هنر موسیقی[8]
  آن ها اعتقاد دارند این سران حکمت، دست مخفی راهنمای انسان در مسیر تکامل بوده اند و مایتریا همان ماشیح یهودیان، مسیح مسیحیان، پنجمین بودای بوداییان، کریشنای هندو ها و امام مهدی (عج) مسلمانان است که همگی منتظرش هستند و او هم اکنون در زمین حضور دارد و در وقت مناسب در اجتماع ظاهرخواهد شد. بزرگترین مبلغ مایتریا نقاشی انگلیسی به نام "بنجامین کرام"[9] است. او بعد از اینکه به گفته خود با مایتریا ارتباط برقرار کرد، در سال ۱۹۸۲ شروع به چاپ آگهی های تمام صفحه در ۲۲ روزنامه در سراسر جهان کرد که در آن نوشته بود:« نقشه چیست؟ آن نقشه عبارتست از برپایی حکومتی جهانی و یک دین نوین جهانی به رهبری مایتریا.»
  اگر فکر می کنید بنجامین کرام تنها دچار اشتباه در تشخیص شده و هدفش خیر است به این سخنان او توجه کنید:« برای بسیاری در حال حاضر، این هوشیاری که عبارتست از شناخت سطحی بالاتر از آگاهی که در اختیار کسانی است که در حال تشکیل حکومت معنوی خود هستند، استادان آیین های ورودی جهان. وجود آن ها نخستین بار توسط اچ.پی بلاواتسکی، کمک-موسس جامعه تئوصوفی در سال ۱۸۷۵ آشکار شد.
  جزئیات بیشتر درباره ارتباط با این سران و اقدامات آن ها توسط آلیس بیلی در سال های ۱۹۱۹ تا ۱۹۴۹ ارائه شد. او در کتاب "عمومی سازی سلسله سران"[10] طرح این مردان روشنی یافته را برای بازگشت و انجام اقدامات فیزیکی فاش کرد و من نیز اضافه می کنم، این نقشه آغاز شده است.»


  [1] David Spangler

  [2] Reflections on the Christ


  [3] Channeling

  [4] Maitreya

  [5] Sanat Kumara

  [6] Dane Rudhyar


  [7] Prometheus

  [8] The Magic of Tone and the Art of Music


  [9] Benjamin Crème

  [10] The Externalization of the Hierarchy

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. تفاوت gps با gprs در چیست؟
  توسط PARNIAN در انجمن آموزش ها و ترفندهای موبایل
  پاسخ ها: 5
  آخرين نوشته: 08-25-2013, 09:47 AM
 2. رذایل اخلاقی چیست؟
  توسط مرتضی کمیل در انجمن رذایل اخلاقی
  پاسخ ها: 6
  آخرين نوشته: 04-21-2013, 10:12 AM
 3. کم ترین حد شناخت امام زمان علیه السلام چیست؟
  توسط عروج در انجمن عصر انتظار
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 12-15-2012, 07:14 PM
 4. پاسخ ها: 6
  آخرين نوشته: 10-11-2012, 11:38 AM

بازدیدکنندگان این صفحه را از طریق جستجوی مطالب زیر یافته اند

عقاید فراماسونری چیست ؟

فراماسونری چیست

عقیده فراماسونها

آنوناکی چیست؟

isis چیست

معنی فراماسون چیست

فراماسونری چیست؟

عقیده فرماسونی

هلنا بلاواتسکی – تعالیم سری

سران(hierachy)مفهوم

منظور از فراماسون چیست

عقیده فراماسونها چیستعقیده فراماسونی چیستisisچیست؟عقیده فراماسونرها چیستمنظود از حكمراني خوب چيست؟فراماسونرى هدفش جيستمعنی فراماسونری چیست؟عقیده فراماسونعقیده فراماسوریفراماسون جيستفراماسونر چیست؟اتوپیا یعنی چهفراماسونر 2013فراماسونري چيست؟

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما
دوستان ما
ما در شبکه های اجتماعی

گفتمان دینی با هدف مبارزه با افراط و تفریط در دین و به جهت اثبات این مهم که در هزاره سوم هم می توان با دید دینی زندگی آرام و راحتی داشت ، در سال 1387 آغاز به کار کرد و اکنون با بیش از پنجاه هزار کاربر بزرگترین انجمن دینی اجتماعی کشور است. برای ارتباط با گفتمان دینی با ایمیل goftomanedini@gmail.com در ارتباط باشید .

گفتمان دینی گفتمان دینی گفتمان دینی گفتمان دینی گفتمان دینی گفتمان دینی گفتمان دینی گفتمان دینی گفتمان دینی